Concerttips mei juni 2023

 

Foto: Rebke Klokke

 

Concertgebouw Amsterdam

2 mei: Barbara Kozelj en Thomas Beijer in liederen van Janácek, Dvorák en Beijer, Kleine Zaal, 20.15 uur.

3 & 6 mei: Concertgebouworkest o.l.v. Sir John Eliot Gardiner speelt Bruckner, Grote Zaal, 20.15 uur.

9 mei: Scherpdenkers met Michel Krielaars, Liza Ferschtman en Enrico Pace, Kleine Zaal, 20.15 uur. Op 10 mei in de Kleine Zaal van Muziekgebow Eindhoven, 20.15 uur.

11 mei: Sinfonia Rotterdam o.l.v. Conrad van Alphen brengt ter ere van zijn 60e verjaardag een feestconcert met meesterpianist Vadym Kholodenko in Beethoven IV, Grote Zaal, 201.15. Dit concert wordt op 1o mei herhaald in Amare en op 13 mei in de De Doelen.

14 mei: Jonge talenten Alexander Warenberg (cello) en Nikola Meeuwsen (piano) spelen duo’s van Mendelssohn en Schubert, Kleine Zaal, 11.00 uur

21 mei: Toppianist Nikolai Lugansky speelt Rachmaninoff ter ere van diens 150e geboortedag, Grote Zaal, 20.15

24 mei: Pianotalent Aidan Mikdad in werken van Beethoven, Liszt en Skrjabin, Kleine Zaal, 20.15 uur.

3 juni: Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Hannu Lintu in Sjostakovitsj V en Brahms Vioolconcert met de fenomenale ‘artist-in-residence’ Marc Bouchkov als solist, Grote Zaal, 20.15 uur

4 juni: Oppermeesterpianist Grigory Sokolov speelt Purcell en Mozart in serie Grote Pianisten, Grote Zaal 20.15 uur.

16 juni: Kamermuziek in ‘Davidsbündlerfest’ met Anna Fedorova & Friends, Kleine Zaal, 20.15 uur

25 juni: Finale Koninklijk Concertgebouw Concours 2023, Kleine Zaal, 14.00 uur

 

Muziekgebouw aan het IJ

6 & 7 mei: Het Kronos Quartet viert dit hele weekend zijn 50e verjaardag met Kronos’ 50 for the Future, Part I and Part II, waarbij talloze strijkkwartetten 50 nieuwe composities uitvoeren.

13 mei: Van Bach naar Brahms, pianorecital door Bachspecialiste Angela Hewitt, Grote Zaal, 20.15 uur.

20 mei: Belcea Quartet verklankt Russische emoties in Prokofiev en Sjostakovits, Grote Zaal, 20.15

28 mei: Blank Out van Michel van der Aa: een grensverleggende combinatie van liveactie, videobeelden en muziek. Grote Zaal, 20.15 uur

31 mei: Lang verwacht recitaldebuut door operadiva Eva Maria Westbroek en pianist Julius Drake, Grote Zaal, 20.15 uur

2 juni: De grote Telemann met violiste Isabelle Faust en Akademie für Alte Musik Berlin, Grote Zaal, 20.15 uur.

11 & 24 juni: Evolution of Fearlessness, Holland Festival, Intieme, virtuele ontmoeting met migrantenvrouwen, Kleine Zaal. Kijk voor deze voorstelling en vele andere HF programma’s in het Muziekgebouw aan ’t IJ en elders in Amsterdam op https://www.hollandfestival.nl/nl/festival-2023

 

De Doelen Rotterdam

7 mei: Topdirigent Lahav Shani achter de piano, Jurriaanse Zaal, 20.15 uur.

11 & 14 mei: Herdenkingsconcert met   door Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. de begenadigde Lahav Shani, Grote Zaal, 20.15 uur.

20 mei: Eigentijdse versie van Beethovens opera Fidelio: David Langs Prisonor of the State, Grote Zaal 20.30 uur.

27 mei: Tenor Marco Beasley & luitspeler Franco Pavan maken een levensreis in de muziek, van Italië naar Engeland en vice versa, Laurenskerk, 20.30 uur.

28 mei: Tania Kross op tournee in Van Curacao tot Concertgebouw, met Ernst Munneke en Randal Corsen, Grote Zaal, 20.15 uur. Eerder ook elders in het land, zie https://www.topticketshop.nl/tania-kross?gad=1&gclid=CjwKCAjwov6hBhBsEiwAvrvN6KS1spqMTonTtWJbIWByjNZg5fn7sA5uG83HMxmyUc91OHWbaMttNxoCRgoQAvD_BwE

9 & 11 juni: Toppianist Daniil Trifonov en Lahav Shani in een Grande Finale met het Rotterdams Philharmonisch Orkest, Grote Zaal, resp. 20.15 en 14.15 uur.

 

Amare Den Haag

6 mei: Ndlovu Youth Choir, de internationale snsatie uit Zuid-Afrika, Nieuwe Kerk, Den Haag, 15.00 uur en 20.30 uur

7 mei: Een troostrijke mis voor de levenden: Sibelius VII en Ein Deutsches Requiem van Brahms door het Residentie Orkest o.l.v. Anja Bihlmaier, sopraan Katrien Baerts, bariton Raoul Steffani en Capella Amsterdam, Concertzaal, 14.15 uur.

12 mei: Outcast, een bijzonder programma door het Matangi Quartet, Nieuwe Kerk, 20.30 uur.

19 mei: Meesterpianist Pjotr Anderszewski, Concertzaal, 20.00 uur.

26 mei: Bruckner & Beethoven, Residentie Orkest met pianist Arthuur Jussen, Concertzaal, 20.00 uur.

30 mei: Orphée aux Enfers, Opera Zuid, Danstheater, 20.00 uur.

8 t/m 18 juni: Mozarts Zauberflöte – the next generation, The Boermans i.s.m. OPERA2DAY en de Theateralliantie, Danstheater, 20.00 en 18 juni 14.00 uur.

12 juni: De legendarische Maria João Pires speelt pianowerken van Schumann, Beethoven en Schubert, Concertzaal, 20.00 uur.

 

Tivoli Vredenburg Utrecht

6 mei: Spiegel im Spiegel, Amsterdam Sinfonietta en Nederlands Kamerkoor, 20.15 uur. Zie voor andere zalen en data t/m 20 mei: https://www.sinfonietta.nl/concerten/spiegel-im-spiegel/

7 mei: Vrijheid!, Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Lionel Meunier, Hertz, 15.00 uur.

12 mei: Nederlands Blazers Ensemble brengt Jamaica, Hertz, 20.00 uur. Voor alle speeldata en zalen van 6 t/m 18 mei zie https://nbe.nl/programma/jamaica/

14 mei: Phion in Beethoven VII en het Vioolconcert van Barber, met Isabelle van Keulen als soliste, Grote Zaal, 15.00 uur. Ook op 20 mei in Parkzaal Musis Arnhem, 20.00 uur en 21 mei in de Grote Zaal van De Vereeniging Nijmegen, 14.15 uur. .

19 mei: Holland Baroque & rising star Julie Roset (coloratuursopraan met ‘een stem als een mooie lentedag’), Hertz, 20.00 uur.

28 mei: Finale Dutch Classical Talent 2023, Hertz, 14.00 uur.

4 juni: Pyranello in grote bezetting, met nieuwe werken van Sprangers en Lemeris en de ‘Overwinningssymfonie’: Sjostakovitsj IX, Grote Zaal, 15.00 uur.

9 juni: Verlangen naar het paradijs in Schumanns Paradies und die Peri door Radio Filharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Karina Canellakis met vijf vocale solisten, Grote Zaal, 20.15 uur.

 

Muziekcentrum Frits Philips, Eindhoven

14 mei: Philharmonie Zuidnederland met viooltalent Noa Wildschut in Rameau, Mozart en Beethoven, Grote Zaal, 14.15 uur.

15 & 16 mei: Storioni Alzheimer Concert en Storioni Autisme Concert, Kleine Zaal, resp. 11.00 en 14.00 uur, 11.00 uur.

15 t/m 28 mei: Lang Leve Muziek, Storioni Festival, veelzijdige porgrammering op diverse lokaties. Zie https://storionifestival.nl en www.muziekgebouweindhoven.nl

23 & 25 mei: Philharmonie Zuidnederland met Hannes Minaar in Mozarts Pianoconcert nr. 25. Grote Zaal: 20.15 uur.

11 juni: Finale Archipel Muziekconcours 2023, Grote Zaal, 14.30 uur.

13 juni: Interactieve avond met de broers Jussen in ‘Behind the Music’, Kleine Zaal, 201.15 uur.

16 juni: Arcadi Volodos brengt hommage aan Alicia de Larrocha, Grote Zaal, 20.15 uur.

17 juni: For the Love of Music, Mahler en meer met Orkestzuid o.l.v. Jasper de Waal en neuropsycholoog Ben Cranenburgh, Grote Zaal, 20.15 uur.

 

Musis Sacrum, Arnhem

 

5 t/m 7 mei : Paradiso, grootschalige jongerenproductie gebaseerd op Dante’s De goddlijke Komedie, met dans, theater en muziek door Introdans, Theater Oostpool, Phion en Musis & Stadstheater.

13 mei : Canto Ostinato door Simeonkwartet, Muzenzaal, 20.00 uur.

13 mei : Beethovens Fidelio door Nederlandse Reisopera, Grote Zaal, 20.15 uur.

9 juni : Anima Eterna Brugge & violiste Midori Seiler brengen ode aan Clarar Schumann, Parkzaal, 20.00 uur.

De Vereeniging Nijmegen

10 mei: Sonus Motus door Cello Octet Amsterdam & LeinaRoebana, Grote Zaal, 20.15 uur.

17 mei: Metamorfosen, ‘alles verandert, niets vergaat’ door Ciconia Consort, Kleine Zaal, 20.15

3 juni: Pyranello in grote bezetting, met nieuwe werken van Sprangers en Lemeris en de ‘Overwinningssymfonie’: Sjostakovitsj IX, Grote Zaal, 20.15 uur.

Edesche Concertzaal

13 mei: Enrico Pace speelt Beethoven en Brahms, 20.00 uur

20 mei: Klenke Quartett in strijkkwartetten van Ravel, Glazoenov en Erkin, 20.00 uur.

Phil Haarlem

7 mei: Heemsteeds Philharmonisch Orkest en pianist Nicolas van Poucke in werken van Beethoven, Bellini e.a,. Grote Zaal, 15.00 uur.

12 mei: Muzikaal vuurwerk door Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Joshua Weilerstein m.m.v. Marc AndréHamelin, piano. Grote Zaal, 20.00 uur.

19 mei: Meesters aan het Klavier met pianovirtuoos Boris Giltburg, Rachmaninoff, Sjistkovitsj en Beethoven, Grote Zaal 20.00 uur.

26 mei: Prachtstemmen: Capella Amsterdam in jLa Otra Cuba, Grote Zaal, 20.00 uur.

17 juni: Toonzetters, multimediaproject 20 jonge Nederlandse componisten, Kleine Zaal, 20.00 uur.

 

Stadsgehoorzaal Leiden

12 mei: Calefax & Pualine Cornelisse in Welbespraakte muziek, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur

20 mei: Cello Octet Amsterdam maakt donker licht in West of the Moon, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur.

17 mei: Viool-piano duo Dmitri Makthin & Muza Rubackte in werken van Brahms, Szymanowski en Godowsky, Stadsgehoorzaal, 22015 uur.

3 juni: Klarinettist Olivier Patey, violisten Mathieu van Bellen en Maria Milstein e.a. spelen klarinetkwintetten van Mozart en Brahms, Stadsgehoorzaal 20.15 uur.

10 juni: Daniel Rowland & Friends brengen een hommage aan Korngold, Stadsgehoorzaal, 20.15 uur.

 

selectie Wenneke Savenije

 

Belangrijke mededeling:

Kijk voor onze cd-, boek en bladmuziekrecensies op

onze website www.denieuwemuze.nl

You May Also Like

Winteravonden aan de Amstel presenteert bijzonder programma van 9 t/m 17 december

Stemadvies

Muziek verbroedert…?

Afrovibes brengt Matinée Marocaine met Raïssa Fatima Tihihit in Muziekgebouw aan ‘t IJ